Různé
Sem vložte podnadpis

XVI.Všesokolský slet 2018

Seznam a ukázky pohybových skladeb

V roce 2018 připravuje Česká obec sokolská, v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu, XVI. všesokolský slet. Pořádání tohoto sletu bylo schváleno usnesením 10. sjezdu ČOS 26. června 2013. Zorganizovat takto rozsáhlou akci vyžaduje velký časový předstih, proto jsou přípravy už nyní v plném proudu a na programu sletu pracují všechny programové útvary ČOS. Slet bude maximálně otevřený. Kromě sokolských účastníků z domova i ze zahraničí se sletu zúčastní řada domácích i zahraničních hostů. V současnosti pracují autorské kolektivy na tvorbě hromadných pohybových skladeb a rozbíhá se i příprava všech dalších částí programu sletu. Slavnostní představení hromadných skladeb se uskutečnilo již v listopadu v roce 2016.