Oddíl stolního tenisu

Vložte svůj text...

Historie stolního tenisu v Divišově sahá do 90 let, kdy se partie nadšenců scházela na místní faře a později se přestěhovala do prostor sokolovny, kde se schází na trenincích dodnes. Mezi první nadšence můžeme vzpomenout Věslava Nožku, Milana Pekárka st., Jaromíra Vlka, Lukáše Svobodu a další, díky kterým se začala psát nová historie stolního tenisu v Divišově.

V současnosti má oddíl stolního tenisu 18-20 stabilních hráčů, kteří reprezentují Městys Divišov v soutěži okresu Benešov již od sezóny 2010/2011, původně jen jeden tým a od sezóny 2015/2016 jako dva týmy A a B. Na začátku sezóny jsme si dali za cíl postoupit s oběma týmy o třídu výš. Tohoto cíle se nám, i přes určité zádrhele, podařilo dosáhnout a Sokol Divišov A, hrající v OP3, ani jednou v sezoně svůj zápas neprohrál a suverénně ovládl tuto soutěž a z prvního místa postoupil do OP2. Sokol Divišov B měl první polovinu sezony rozehranou velmi dobře. V 1. její polovině neztratil taktéž ani jeden bod. Ve 2. části sezony bohužel, i přes obrovské nasazení všech hráčů, ztratil 2 zápasy. I přes tyto prohry se tým Divišov B umístil, díky lepšímu vzájemnému zápasu, na 1. místě OP4 a postoupil do vyšší třídy OP3.

Vzhledem k rozrůstající se hráčské základně jsme založili v sezoně 2016/2017 nový oddíl - Sokol Divišov C, který byl zařazen do OP4.

Od sezony 2016/2017 začínají trénovat v naší sokolovně i ženy, kterých je v současnosti 5-6.

Stolní tenis s naší mládeží

V listopadu r. 2015 byl založen ping-pongový kroužek pro děti, který je složen ze 2 kategorií a to: mladší a starší žáci, při jehož zrodu stál velký nadšenec stolního tenisu Vladimír Růžička, kterému vypomáhají Věslav Nožka a Pavel Lacko. V současné době se na trenincích zůčastňuje pravidelně v první kategorii 5-7 dětí a ve druhé 6-8.