Oddíly

Stolní tenis

TJ Sokol Divišov

S Antonínem Panenkou - hráčem oddílu Čerčany

Historie stolního tenisu v Divišově sahá do 90 let, kdy se partie nadšenců scházela na místní faře a později se přestěhovala do prostor sokolovny, kde se schází na trenincích dodnes. Mezi první nadšence můžeme vzpomenout Věslava Nožku, Milana Pekárka st., Jaromíra Vlka, Lukáše Svobodu a další, díky kterým se začala psát nová historie stolního tenisu v Divišově.

V současnosti má oddíl stolního tenisu 18-20 stabilních hráčů, kteří reprezentují Městys Divišov v soutěži okresu Benešov již od sezóny 2010/2011, původně jen jeden tým a od sezóny 2015/2016 jako dva týmy A a B. Na začátku sezóny jsme si dali za cíl postoupit s oběma týmy o třídu výš. Tohoto cíle se nám, i přes určité zádrhele, podařilo dosáhnout a Sokol Divišov A, hrající v OP3, ani jednou v sezoně svůj zápas neprohrál a suverénně ovládl tuto soutěž a z prvního místa postoupil do OP2. Sokol Divišov B měl první polovinu sezony rozehranou velmi dobře. V 1. její polovině neztratil taktéž ani jeden bod. Ve 2. části sezony bohužel, i přes obrovské nasazení všech hráčů, ztratil 2 zápasy. I přes tyto prohry se tým Divišov B umístil, díky lepšímu vzájemnému zápasu, na 1. místě OP4 a postoupil do vyšší třídy OP3.

Vzhledem k rozrůstající se hráčské základně jsme založili v sezoně 2016/2017 nový oddíl - Sokol Divišov C, který byl zařazen do OP4.

Od sezony 2016/2017 začínají trénovat v naší sokolovně i ženy, kterých je v současnosti 5-6.

Stolní tenis s naší mládeží

Sem vložte podnadpis

V listopadu r. 2015 byl založen ping-pongový kroužek pro děti, který je složen ze 2 kategorií a to: mladší a starší žáci, při jehož zrodu stál velký nadšenec stolního tenisu Vladimír Růžička, kterému vypomáhají Věslav Nožka a Pavel Lacko. V současné době se na trenincích zůčastňuje pravidelně v první kategorii 5-7 dětí a ve druhé 6-8.

Nohejbal

TJ Sokol Divišov

Novodobá historie nohejbalu v Divišově se píše někdy od začátku devadesátých let, kdy se skupina kamarádů dohodla na tom, že udělají něco pro tělo a půjdou si o sobotním večeru do tělocvičny kopnout do míče - zahrát si nohejbal.

Hrálo se však pouze v zimním období, s nástupem teplejšího počasí ale hra ustala. Rovněž pravidla i počet hráčů na hřišti byli značně volnější, spíš domluvená, aby co nejvíce vyhovovali většině hráčů. Postupem času se však zákonitě zvyšovala celková úroveň nohejbalu. A s tím souviselo i postupné přibližování základním nohejbalovým pravidlům a změny kolektivu. Někteří kamarádi odešli a přišli zase noví.

V souběhu s tím byla zároveň znovuobnovena činnost sokolské organizace v Divišově a jejími členy se stala i část hráčů nohejbalu. Velkou změnou v naší činnosti se stala nabídka Sokola na zprovoznění venkovního hřiště a provedení nezbytných terénních úprav. To nám umožnilo hrát i v létě, čímž se nohejbal stal celoroční činností. Další podstatnou změnou se stalo díky novým možnostem hraní rozhodnutí zúčastňovat se turnajů pořádaných v našem okolí. Tyto obě změny přinesly další zlepšení naší hry, protože jsme viděli nové herní činnosti a měli jsme možnosti si je nacvičit.

S naší účastí na turnajích v okolí úzce souvisela i skutečnost, že jsme poznávali další zapálené hráče nohejbalu. Při těchto setkáních se začal postupně objevovat i požadavek na pořádání pravidelné soutěže pod záštitou nohejbalového svazu. Obrysy postupně nabývali stále jasnějších rozměrů a v roce 2005 jsme se stali zakládajícími členy Okresního nohejbalového svazu s dlouhodobou soutěží. K tomu se ještě časem přidala starost (i radost) s výchovou mládeže.

Naše činnost pokračuje až do dnešních dní. Můžeme říci, že původní myšlenka "otců zakladatelů" je aktuální až do dnes - rádi děláme pohyb pro sebe. Proto rádi přivítáme každého, kdo se pohybu nebojí a má chuť něco dělat.